Kształtowniki zimnogięte

Konstrukcje stalowe dachów i budynków wymagają zastosowania trwałych materiałów hutniczych. Jednymi z profili znajdującymi szerokie zastosowanie w budownictwie są kątowniki zimnogięte. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywane są przede wszystkim w budowie ścian i dachów oraz w konstrukcjach hali magazynowych i produkcyjnych.

kątowniki zimnogięte

Kątowniki zimnogięte dostępne są w różnych wariantach modeli, spośród których można wyróżnić ceowniki stalowe i profile zamknięte. Zastosowanie tego rodzaju prefabrykatów znacząco ułatwia prace konstrukcyjne oraz czas przewidziany na budowę obiektu.

Ceowniki stalowe i profile zamknięte

Ze względu na różnicowane kształty kątowników stalowych, w tej kategorii elementów prefabrykowanych wymienić można ceowniki i profile zamknięte. Różnią się między sobą kształtem oraz przeznaczeniem technicznym, lecz tak samo wpływają na jakość i trwałość konstrukcji. Ceowniki mają kształt przypominający literę C, natomiast profile zamknięte to kwadratowe rury o różnorodnej średnicy.

Wszystkie dostępne na rynku kątowniki stalowe łączą te same właściwości:

  • odporność na korozję
  • szerokie zastosowanie
  • trwałość i wytrzymałość
  • niski ciężar
  • możliwość dostosowania kształtu do projektu inwestycji

Jako niezależny dostawca stali oferujemy ceowniki i profile zamknięte najwyższej jakości. Dysponujemy własnym parkiem maszynowym, dzięki czemu kątowniki zimnogięte możemy dociąć do wymiarów wymaganych przez klienta. Hurtownia mieści się na terenie miasta Warszawa. Zapraszamy do współpracy!